Najčastejšie kladené otázky | Hopla

Hračky podľa typu

Podľa veku

Podľa značky

Darčekové poukážky

Akcie a novinky

Najčastejšie kladené otázky

| Aké hračky sú vhodné pre novorodencov a deti do 6 mesiacov?

V tomto období je veľmi dobré stimulovať rozvoj dieťaťa prostredníctvom prvých zvukov. Skvelou pomôckou sú prvé hrkálky či šuštiace dečky, ktoré si rozhodne získajú pozornosť bábätka. TOP hračkou pre bábätká vhodnou už od narodenia je náš Závesný senzorický koralový útes. Táto závesná hračka je mimoriadne mäkká, krásne spracovaná, bezpečná pre deti od 0 mesiacov a obsahuje množstvo prvkov pre zmyslovú stimuláciu dieťaťa. 

| Aké hračky sú vhodné pre deti od 6 mesiacov?

V tomto období bábätká častokrát začína zaujímať ich obraz, preto sú skvelé šuštiace zrkadielka, ktoré stimulujú kombináciu zmyslov zrak a sluch a pozornosť dieťaťa. Neskôr prichádzajú aj prvé pokusy o plazenie. S plazením vašim najmenším skvele pomôžu podporné senzorické valce. Objavujú sa aj prvé pokusy o bľabotanie - pre rozvoj reči sú skvelé maňušky.

| Aké hračky sú vhodné pre 1 ročné dievčatko a 1 ročného chlapca?

V tomto období možno u detí začať rozvíjať prvé motorické schopnosti. Vkladačky tento účel splnia naozaj skvele.

| Aké hračky sú vhodné pre deti od 18 mesiacov?

V tomto období je dobré stimulovať všetky zmysly dieťaťa komplexne. Skvele vám s tým pomôže hracia podložka pre dievčatá s motívom Rozprávkového lesa alebo hracia podložka pre chlapcov s motívom vesmíru. Šuštiace prvky, 3D prvky a bezpečné autíčka, to všetko je ich súčasťou. Pri hre vonku sú pre deti od 18 mesiacov vhodné aj naše originálne valce do piesku alebo hračky na ťahanie.

| Aké hračky sú vhodné pre dievčatá a chlapcov od 2 rokov?

V tomto veku už deti začínajú rozvíjať prvotné logické myslenie. Spoznávajú zvieratká, dopravné prostriedky a snažia sa ich pomenovať. Skvelou kombináciou pre rozvoj týchto zručností je puzzle s motívom zvieratiek alebo puzzle s motívom dopravných prostriedkov. Vo veku od 2 rokov je vhodné začať aj s rozvíjaním prvotnej orientácie v priestore, s čím skvele pomôžu prvé skladačky.

| Aké hračky sú vhodné pre 3 ročné dievčatko?

S rozvojom jemnej motoriky skvele pomôže prevliekací set Princezná alebo Navliekacia rozprávka. Okrem rozvoja fantázie a priestorovej orientácie zaručene spraví radosť každému 3 ročnému dievčatku drevená stavebnica Rozprávkové mesto.

| Aké hračky sú vhodné pre 3 ročného chlapca?

Rozvoj jemnej motoriky podporí prevliekací set Kúzelník alebo Navliekacie dopravné prostriedky. Okrem rozvoja fantázie a priestorovej orientácie zaručene spraví radosť každému 3 ročnému chlapcovi drevená stavebnica Doprava v meste.  S učením rozlišovania farieb, tvarov a s rozvojom logického myslenia skvele pomôže Labyrint geometrické tvary.

| Aké hračky sú vhodné pre 5 ročné dievčatko a chlapcov od 5 rokov?

V tomto období sa deti pripravujú na nástup do školy. Skvele im v tom pomôžu hračky na rozvoj matematickej gramotnosti, ako napr. Hravá matematika či set Učíme sa počítať. S logickým myslením a orientáciou v priestore pomôžete deťom hrou Edukatívne magnetické tvary.

| Aké hračky sú vhodné pre deti od 7 rokov?

Pre 7 a viac ročné deti sú skvelé rôzne vedecké hračky. Nejedného malého výskumníka zaručene poteší Observatórium na pozorovanie hmyzu, torzo ľudského tela alebo vlastná meteorologická stanica.

| Aké sú najlepšie matematické hry a hračky?

Pre rozvoj matematickej gramotnosti je skvelý set Hravá matematika či Spájanie medvedíkov. S rozlišovaním geometrických tvarov dieťaťu pomôže hra Triedime geometrické tvary. Veľmi sofistikovaná je aj hra Matematické aktivity s predlohami, kde sa dieťa učí počítať prikladaním farebných tyčiniek.

| Aké sú najlepšie hry na logiku?

Detskú logiku skvele precvičí skladanie rôznych puzzle. V hre Triedime geometrické tvary dieťa okrem rozlišovania tvarov zapája logické myslenie tým, že musí rozlišovať hrúbku, veľkosť a farbu daných tvarov.

| Aké sú najlepšie hry na von?

Hra vonku má pre deti veľký význam. Jedným z benefitov je dostatok pohybu, ktorý budú mať pri hre s badminton setom alebo pri hádzaní na samostatne stojaci basketbalový kôš.

| Aké sú najlepšie didaktické hry na finančnú gramotnosť?

Najlepšími hrami pre rozvoj finančnej gramotnosti u detí je Pokladňa Euro a hra Obchod, vďaka ktorým skvele nasimulujete hru na obchod a prácu s peniazmi.

| Sú ceny za produkty uvádzané s DPH?

Áno. Všetky ceny uvedené na stránke sú vrátane príslušnej DPH (20%).

 

Nezávadné materiály

Hygienicky nezávadné, testované a certifikované podľa noriem EÚ !

V ČOM SME VÝNIMOČNÍ?

Poradenstvo, inovatívnosť a široký výber edukatívnych hračiek !

Rýchle dodanie

Doručíme Vám balík i do 24 hodín, kdekoľvek na Slovensku !